Mobilne Logo Ministerstwa Zdrowia

30.12.2016

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe z unijnym dofinansowaniem. Pomoc poszkodowanym również w nocy

---

Zakończyła się ocena projektu pozakonkursowego złożonego przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe (LPR). Podniebne służby ratunkowe otrzymają dofinansowanie w wysokości 30 mln.

LPR zrealizuje projekt pn. „Zakup i wdrożenie technologii NVG oraz modernizacja śmigłowców EC 135 z wersji P2+ do wersji P3”. Projekt uzyskał 18 punktów podczas oceny merytorycznej I stopnia i spełnił wszystkie kryteria merytoryczne II stopnia.

Dzięki projektowi śmigłowce będą mogły ratować życie potrzebującym w nocy oraz w trudnych warunkach atmosferycznych. Skróceniu ulegnie także czas dotarcia do miejsca zdarzenia.

Projekt obejmuje:

  • modyfikację 6 śmigłowców typu EC135P2+ do modelu EC135P3
  • modernizację 23 śmigłowców EC135P2+ do kompatybilności z wymaganiami NVIS
  • modyfikację hełmów dla pilotów i ratowników medycznych – do osiągnięcia standardu umożlwiającego zamocowanie gogli NVG
  • zakup gogli noktowizyjnych oraz wyszkolenie 16 instruktorów NVG, w tym 8 pilotów i 6 członków załogi

Listę projektów, które otrzymały dofinansowanie oraz skład Komisji Oceniającej Projekty publikujemy w zakładce Ogłoszenia i wyniki naborów na stronie www.zdrowie.gov.pl.

Refundacja

Zapoznaj się z zasadami refundacji i ustalania poziomu odpłatności. Sprawdź najnowszą listę leków refundowanych. Skorzystaj z informatora o lekach refundowanych.

---
czytaj więcej
powrót do góry