Mobilne Logo Ministerstwa Zdrowia

03.09.2015

Szpital im. T. Marciniaka we Wrocławiu w nowoczesnym budynku

---

31 sierpnia szpital im. T. Marciniaka we Wrocławiu zaczął przyjmować pacjentów w nowej siedzibie. W „Nowym szpitalu wojewódzkim” funkcjonują: Szpitalny Oddział Ratunkowy, 15 oddziałów i przychodnia z 20 poradniami. Znajdują się tam także: zakład medycyny nuklearnej z dwoma gammakamerami, zakład rehabilitacji, dział endoskopii z sześcioma pracowniami, dział diagnostyki obrazowej, centralna sterylizatornia oraz system poczty pneumatycznej łączącej wszystkie oddziały szpitala z apteką szpitalną oraz laboratorium.

Na terenie przylegającym do szpitala zlokalizowano lądowisko dla helikopterów sanitarnych.

Innowacją jest tu tzw. „gorąca platforma”, usytuowana przy Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, na którą składają się: SOR, dział diagnostyki obrazowej, blok operacyjny oraz oddział anestezjologii i intensywnej terapii. Dzięki takiemu rozwiązaniu pacjenci SOR-u (często w stanie ciężkim powypadkowym) będą diagnozowani i leczeni niezwłocznie po przybyciu do szpitala.

Koszt budowy i wyposażenia „Nowego szpitala wojewódzkiego” to 385 mln zł.

Nowoczesny budynek zwiedzili dziś minister zdrowia Marian Zembala i marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski w towarzystwie dyrekcji szpitala. Jest to kolejna wizyta ministra zdrowia we Wrocławiu. Zwiedzając budynek, minister rozmawiał z pacjentami hospitalizowanymi w szpitalu i personelem medycznym każdego oddziału. Zachęcał pielęgniarki do skorzystania z oferty podwyżki, którą przedstawił im resort zdrowia.

Czytaj więcej na temat szpitala w serwisie Nowy Szpital Wojewódzki.

Refundacja

Zapoznaj się z zasadami refundacji i ustalania poziomu odpłatności. Sprawdź najnowszą listę leków refundowanych. Skorzystaj z informatora o lekach refundowanych.

---
czytaj więcej
powrót do góry