Mobilne Logo Ministerstwa Zdrowia

04.02.2016

Światowy Dzień Walki z Rakiem

---

W związku ze Światowym Dniem Walki z Rakiem Ministerstwo Zdrowia pragnie przypomnieć, jak ważne w zapobieganiu chorobom nowotworowym jest wykonywanie badań profilaktycznych.

Badania profilaktyczne pozwalają wykryć chorobę wcześniej, co daje pacjentom szanse na wyleczenie. Obecnie głównym powodem wysokiej liczby chorych, którzy umierają na raka, jest zbyt późne wykrycie choroby. Rośnie także liczba zachorowań na nowotwory złośliwe. Najskuteczniejszym sposobem na wczesne wykrycie nowotworu oraz zapobieganie zachorowaniom na raka jest profilaktyka.

Podczas Światowego Dnia Walki z Rakiem szczególnie zachęcamy Panie, aby zapoznawały się z informacjami na temat profilaktyki nowotworów i możliwości skorzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych w ramach Programu profilaktyki raka piersi oraz Programu profilaktyki raka szyjki macicy.

Z okazji Światowego Dnia Walki z Rakiem oddziały wojewódzkie Narodowego Funduszu Zdrowia (OW NFZ) zapraszają do specjalnych stanowisk w wybranych ośrodkach onkologicznych w całym kraju oraz w siedzibach OW.

Świętokrzyski OW NFZ zaprasza w czwartek do Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, gdzie uruchomiony zostanie punkt NFZ, w którym można będzie uzyskać informacje na temat programów profilaktycznych finansowanych przez Fundusz, a także uzyskać dane dostępowe do systemu ZIP (Zintegrowany Informator Pacjenta).

Czytaj więcej na temat akcji w serwisie OW NFZ.

Stanowisko NFZ zostanie uruchomione w Dolnośląskim Centrum Onkologii, aby chętne osoby mogły dowiedzieć się w jaki sposób korzystać z programów profilaktycznych, jak działa szybka terapia onkologiczna, a także wyrobić dostęp do ZIP.

Czytaj więcej na temat akcji w serwisie OW NFZ.

W Szczecinie 4 lutego mobilne stanowisko NFZ będzie gościć w Wojewódzkim Ośrodku Medycyny Pracy – Zachodniopomorskim Centrum Leczenia i Profilaktyki. Oprócz informacji dotyczących profilaktyki, będzie można uzyskać dane dostępowe do ZIP, a chętne osoby otrzymają wydane przez Zachodniopomorski oddział NFZ „Historie prawdziwe o walce z chorobą” oraz materiały na temat Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem.

Czytaj więcej na temat akcji w serwisie OW NFZ.

Lubelski oddział zaprasza do swojej siedziby w Lublinie, gdzie eksperci z Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej oraz Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 w Lublinie będą udzielać bezpłatnych porad w zakresie profilaktyki nowotworowej czy uczyć samobadania piersi na fantomach. Będzie można również bezpłatnie skorzystać z pomiaru ciśnienia tętniczego czy obliczyć wskaźnik BMI. Pracownicy Funduszu odpowiedzą m.in. na pytania: kto może skorzystać z programów profilaktycznych oraz które placówki je realizują.

Czytaj więcej na temat akcji w serwisie OW NFZ.

Pracownicy wielkopolskiego oddziału zapraszają na obchody Dnia Walki z Rakiem do swojej siedziby w Poznaniu. Pracownicy Funduszu poinformują m.in. o bezpłatnych programach profilaktycznych w kierunku wczesnego wykrywania raka piersi i innych chorób nowotworowych. Natomiast specjaliści z Wielkopolskiego Centrum Onkologii będą uczyć jak przeprowadzić samobadanie piersi. Wykonywane będą też pomiary BMI czy badania poziomu tlenku węgla w wydychanym powietrzu.

Czytaj więcej na temat akcji w serwisie OW NFZ.

Małopolski oddział NFZ będzie 5 lutego uczestnikiem 1. Forum na Rzecz Onkologii organizowanego przez Stowarzyszenie Wspierania Onkologii Unicorn. W Centrum Kongresowym ICE będzie można tego dnia spotkać się z pracownikami MOW NFZ, którzy podzielą się swoją wiedzą i odpowiedzą na pytania dotyczące leczenia onkologicznego. Każdy chętny będzie otworzyć konto w ZIP.

Czytaj więcej na temat akcji w serwisie OW NFZ.

W sobotę 6 lutego w Centrum Onkologii Instytucie im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gliwicach przedstawiciele śląskiego oddziału wezmą udział w Dniu Drzwi Otwartych. W stanowisku informacyjnym Funduszu będzie można dowiedzieć się m.in. w jaki sposób skorzystać z programów profilaktycznych, gdzie leczyć się w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego, jak działa Szybka Terapia Onkologiczna oraz wyrobić dostęp do ZIP. Centrum Onkologii zaproponuje z kolei konsultacje z lekarzem onkologiem, psychologiem, naukę samobadania piersi czy pomiary ciśnienia tętniczego.

Czytaj więcej na temat akcji w serwisie OW NFZ.

Kujawsko-Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ zaprasza do skorzystania z możliwości uzyskania dostępu do Zintegrowanego Informatora Pacjenta:

 • 4 lutego 2016 roku w Centrum Onkologii w Bydgoszczy, przy ul. Romanowskiej 2 (hol w budynku głównym,) w godzinach 09.00.-13.00.,
 • 4 lutego 2016 roku w siedzibach K-P OW NFZ w Bydgoszczy, przy ul. Słowackiego 3, w Delegaturze w Toruniu, przy ul. Szosa Chełmińska 30, w Delegaturze we Włocławku, przy ul. Kilińskiego 16 – w godzinach 8.00.-18.00.
 • 6 lutego 2016 roku w siedzibie Centrum Onkologii we Włocławku, przy ul. Królewieckiej 2 a – w godzinach 10.00.-14.00.

Czytaj więcej na temat akcji w serwisie OW NFZ.

Lubuski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia organizuje z okazji Dnia Walki z Rakiem w czwartek 4 lutego br. w godz. 10.00-13.00 stanowisko, na którym pracownicy LOW NFZ będą m.in: udzielać informacji na temat pakietu onkologicznego i profilaktyki onkologicznej. Będzie także okazja do założenia konta ZIP.

Czytaj więcej na temat akcji w serwisie OW NFZ.

Łódzki OW NFZ zaprasza w czwartek, 4 lutego od godz. 10 do 14 do NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej w Tomaszowie Mazowieckim. Pracownicy ŁOW NFZ odpowiedzą na pytania dotyczące zasad szybkiej terapii onkologicznej, dla wszystkich przygotowaliśmy bezpłatne wydawnictwa NFZ. NU MED przygotował dla Państwa prezentację nowoczesnych metod leczenia chorób nowotworowych.

6 lutego 2015 roku w godzinach 9.00- 14.00 Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. M. Kopernika w Łodzi i Łódzki OW NFZ serdecznie zapraszają Państwa na dzień otwarty. Pracownicy NFZ odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące bezpłatnego leczenia, na stoisku będzie można założyć konto w ZIP (Zintegrowanym Informatorze Pacjenta) – wystarczy dowód osobisty. Dla wszystkich, którzy nas odwiedzą, przygotowaliśmy wydawnictwa ŁOW NFZ.

Bezpłatne konsultacje i badania będą prowadzili specjaliści z WSS im. M. Kopernika w Łodzi – onkolodzy, chirurdzy onkolodzy (w tym Konsultant Krajowy w dziedzinie chirurgii onkologicznej oraz Konsultant Wojewódzki ds. Chirurgii Onkologicznej), radioterapeuci, ginekolodzy (w razie wskazania wykonywane będą badania cytologiczne) oraz urolog. Panie będą mogły skorzystać z warsztatów samobadania piersi.

Czytaj więcej na temat akcji w serwisie OW NFZ.

4 lutego 2016 r., w godzinach od 9.00 do 12.00, Opolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia zaprasza do wyrobienia danych dostępowych systemu ZIP (Zintegrowany Informator Pacjenta) na stanowisku mobilnym , które zostanie uruchomione w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej – Opolskie Centrum Onkologii im. prof. T. Koszarowskiego.

Czytaj więcej na temat akcji w serwisie OW NFZ.

Centrum Onkologii-Instytutu im. Marii Skłodowskiej Curie w Warszawie serdecznie zaprasza w sobotę 6 lutego 2016 r. na akcję profilaktyczną z okazji obchodów XVI Światowego Dnia Walki z Rakiem. W godzinach 9.00-14.00, przy ul. Roentgena 5 w Warszawie, wykonywane będą bezpłatne badania profilaktyczne, udzielane konsultacje oraz porady.

Czytaj więcej na temat akcji w serwisie OW NFZ.

Warmińsko-Mazurski Oddział Wojewódzki NFZ z okazji Światowego Dnia Walki z Rakiem zaprasza na stoiska informacyjne NFZ Stanowiska informacyjne pojawią się w następujących instytucjach:

 • WM OW NFZ w Olsztynie,
 • Delegatura Oddziału w Ełku,
 • Delegatura Oddziału w Elblągu,
 • Punkt Obsługi w Iławie,
 • Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie,
 • 108 Szpital Wojskowy z Przychodnią w Ełku,
 • Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu,
 • Starostwo Powiatowe w Olsztynie,
 • Urząd Gminy Purda,
 • Urząd Gminy Jonkowo,
 • Urząd Gminy Biskupiec,
 • Urząd Miejski Olsztynek.

Czytaj więcej na temat akcji w serwisie OW NFZ.

Refundacja

Zapoznaj się z zasadami refundacji i ustalania poziomu odpłatności. Sprawdź najnowszą listę leków refundowanych. Skorzystaj z informatora o lekach refundowanych.

---
czytaj więcej
powrót do góry