Mobilne Logo Ministerstwa Zdrowia

05.02.2014

Spotkanie ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku na temat prawa pacjentów do korzystania z tańszych zamienników leków

---

W środę 5 lutego w Ministerstwie Zdrowia odbył się wykład dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku na temat prawa pacjentów do korzystania z tańszych zamienników leków. Wykład poprowadzili: wiceminister Igor Radziewicz-Winnicki, prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych Grzegorz Cessak oraz pracownicy Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji Ministerstwa Zdrowia.

Witając zebranych minister zdrowia Bartosz Arłukowicz zapowiedział, że podczas spotkania prelegenci będą dzielili się z seniorami wiedzą na temat refundacji leków. Zależy mi, żebyście wszyscy Państwo dowiedzieli się, jak kupić leki tanie i skuteczne – zaznaczył minister.

Minister Arłukowicz zapowiedział także, że wkrótce zostanie uruchomiona specjalna infolinia. Dzwoniąc na nią, pacjenci będą mogli się dowiedzieć, czy istnieje tańszy odpowiednik danego leku. Minister zaznaczył, że farmaceuci pracujący na infolinii poinformują, czy dany lek ma swój tańszy odpowiednik, nie będą natomiast udzielali porad medycznych, np. dotyczących stosowania leków.

Refundacja

Zapoznaj się z zasadami refundacji i ustalania poziomu odpłatności. Sprawdź najnowszą listę leków refundowanych. Skorzystaj z informatora o lekach refundowanych.

---
czytaj więcej
powrót do góry