Mobilne Logo Ministerstwa Zdrowia

27.08.2014

Ruszył nabór do projektu „Dzieciństwo bez próchnicy”

---

Do końca października przedszkola z całej Polski mogą zgłaszać się do udziału w projekcie „Dzieciństwo bez próchnicy”. Przedsięwzięcie jest realizowane przez Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (w partnerstwie z ośmioma uczelniami medycznymi) dzięki środkom Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy oraz dotacji ministra zdrowia.

Celem projektu jest edukacja stomatologiczna ponad 300 tys. dzieci w wieku 0 – 5 lat oraz osób dorosłych, a także objecie ich profilaktyką stomatologiczną. To właśnie od postawy dorosłych: rodziców, opiekunów nauczycieli i wychowawców oraz personelu medycznego zależy stan zdrowia jamy ustnej najmłodszych.

W ramach projektu będą promowane zachowania prozdrowotne oraz profilaktyka chorób jamy ustnej u dzieci. Przedszkola wyłonione w procesie rekrutacji będą mogły wziąć udział w projekcie na jeden z dwóch sposobów:

  • w ramach edukacji bezpośredniej – edukatorzy poprowadzą zajęcia, na których dzieci nauczą się, jak prawidłowo szczotkować i dbać o zęby. Lekcje będą się odbywać z udziałem rodziców i nauczycieli;
  • w ramach edukacji pośredniej – nauczyciele będą brali udział w szkoleniach, na których dowiedzą się, jak skutecznie wyrabiać prawidłowe nawyki zdrowotne u podopiecznych.

To już drugi nabór do projektu „Dzieciństwo bez próchnicy”. Skorzystają na nim przedszkola, dzieci i ich rodzice. Placówki otrzymają atrakcyjne pakiety edukacyjne, niezbędne do prowadzenia zajęć z najmłodszymi. Nauczyciele zdobędą wiedzę i praktyczne umiejętności, które pomogą im urozmaicić prowadzone zajęcia. Rodzice i dzieci dowiedzą się w jaki sposób prawidłowo dbać o zęby. Otrzymają także materiały edukacyjne oraz zestawy szczoteczek i past do zębów.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Aby w nim uczestniczyć, należy wypełnić i wysłać formularz zgłoszeniowy do końca października 2014 r.

Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie internetowej projektu „Dzieciństwo bez próchnicy”.

http://zebymalegodziecka.pl/content/zglos_udzial_w_projekcie.html

Czytaj więcej o projekcie Dzieciństwo bez próchnicy”. www.zebymalegodziecka.pl

Refundacja

Zapoznaj się z zasadami refundacji i ustalania poziomu odpłatności. Sprawdź najnowszą listę leków refundowanych. Skorzystaj z informatora o lekach refundowanych.

---
czytaj więcej
powrót do góry