Mobilne Logo Ministerstwa Zdrowia

28.08.2015

Ponad 2 tysiące studentów WUM będzie kształcić się w lepszych warunkach

---

Zakończył się projekt modernizacji Zakładu Anatomii Prawidłowej i Zakładu Medycyny Sądowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Dzięki unowocześnieniu bazy dydaktycznej ponad 2 tys. studentów będzie kształcić się w lepszych warunkach.

27 sierpnia odbyło się uroczyste otwarcie jednostek. Uczestniczył w nim m.in. minister Marian Zembala, który pogratulował unowocześnienia dwóch tak kluczowych zakładów dydaktycznych.

Unowocześnienie bazy dydaktycznej zakładów pozwoli na rozszerzenie ich działalności o prezentacje z zakresu anatomii prawidłowej oraz prowadzenie ćwiczeń laboratoryjnych z genetyki i toksykologii dla studentów kierunku lekarskiego, English Division oraz studentów farmacji. Nowoczesna baza dydaktyczna umożliwi również rozszerzenie zajęć dla studentów kierunku ratownictwo medyczne.

Dodatkowo zyskają również studenci innych uczelni, głownie przyszli prawnicy, ale także aplikanci sędziowscy i prokuratorscy. Zmienią się warunki do prowadzenia kursów specjalizacyjnych i doskonalących dla lekarzy (np. medyków sądowych, ortopedów, laryngologów). W przyszłości planowane jest otwarcie pracowni prawa medycznego i rekonstrukcji wypadków drogowych.

Projekt modernizacji bazy dydaktycznej został zrealizowany dzięki środkom z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. Na realizację projektu przeznaczono 45 095 663,98 zł.


Fot. Michał Teperek

Refundacja

Zapoznaj się z zasadami refundacji i ustalania poziomu odpłatności. Sprawdź najnowszą listę leków refundowanych. Skorzystaj z informatora o lekach refundowanych.

---
czytaj więcej
powrót do góry