Mobilne Logo Ministerstwa Zdrowia

03.11.2016

Poltransplant ma już 20 lat!

---

Uroczystości z okazji jubileuszu 20-lecia Centrum Organizacyjno-Koordynacyjnego ds. Transplantacji „Poltransplant” odbyły się w centrum konferencyjnym Airport Hotel Okęcie. W ramach obchodów rozpoczęły się tam dzisiaj dwudniowe spotkanie kierowników ośrodków transplantacyjnych oraz XXXI konferencja koordynatorów transplantacyjnych. Prowadzą je prof. Roman Danielewicz, dyrektor Poltransplantu i dr hab. Jarosław Czerwiński.

List od ministra zdrowia

Podczas uroczystości wiceminister Katarzyna Głowala złożyła na ręce prof. Romana Danielewicza list od ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła. Mimo że nie mógł pojawić się osobiście, podziękował w nim dyrektorom (byłemu i obecnemu) prof. Januszowi Wałaszewskiemu i prof. Romanowi Danielewiczowi  oraz wszystkim pracownikom Centrum za ogromny wkład w budowę i rozwój transplantologii w Polsce. „Dziękuję Państwu za trud codziennie podejmowanych działań, których odzwierciedleniem są liczne sukcesy, jak wiadomo: sukces to nie przypadek. To ciężka praca, wytrwałość, nauka, analiza, poświęcenie, a przede wszystkim miłość do tego, co się robi” – czytamy.

Minister podkreślił, że transplantologia w Polsce jest na bardzo wysokim poziomie i ciągle się rozwija. Jednak liczba przeszczepów wykonywanych w naszym kraju jest wciąż niewystarczająca w stosunku do potrzeb. Zapewnił, że Ministerstwo Zdrowia pracuje nad rozwiązaniem problemów dotyczących polskiej transplantologii. Zapowiedział nowelizację ustawy o pobraniu, przechowywaniu i przeszczepianiu komórek, tkanek i narządów.

Odznaki „Za zasługi dla ochrony zdrowia”

Podczas spotkania wiceminister Katarzyna Głowala w imieniu ministra zdrowia wręczyła 13 pracownikom Poltransplantu odznaki „Za zasługi dla ochrony zdrowia”.

Odznaka honorowa „Za zasługi dla ochrony zdrowia” to najwyższe odznaczenie resortowe przyznawane przez ministra zdrowia za wybitne osiągnięcia na rzecz systemu opieki zdrowotnej.

Czytaj więcej o jubileuszu na stronie internetowej Poltransplantu.

Refundacja

Zapoznaj się z zasadami refundacji i ustalania poziomu odpłatności. Sprawdź najnowszą listę leków refundowanych. Skorzystaj z informatora o lekach refundowanych.

---
czytaj więcej
powrót do góry