Mobilne Logo Ministerstwa Zdrowia

13.10.2015

Obchody Dnia Ratownictwa Medycznego

---

Dziś w Warszawie odbyły się Ogólnopolskie Obchody Dnia Ratownictwa Medycznego. Wzięły w nich udział władze rządowe i samorządowe oraz przedstawiciele środowiska medycznego z całego kraju.

Uroczystości rozpoczęła msza święta w Kościele Akademickim św. Anny. Podczas mszy minister Marian Zembala nadał Lotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu sztandar.

Następnie wszyscy goście w asyście pocztów sztandarowych przemaszerowali na oficjalne uroczystości, które odbywały się w Muzeum Kolekcji Jana Pawła II, gdzie wręczono Krzyże Zasługi i Medali za Długoletnią Służbę.

Ponadto przyznano również resortowe odznaczenia Zasłużony dla Służby Zdrowia oraz Nagrody im. bł. Gerarda. Minister Zembala statuetki wręczył Wincentemu Mazurcowi, dyrektorowi Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu oraz Arturowi Borowiczowi, dyrektorowi Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach.

Dzień Ratownictwa Medycznego został wprowadzony ustawą od 2006 r. To Święto tych, którzy na co dzień, niosąc pomoc, uznają za najwyższą wartość życie drugiego człowieka.

Czytaj więcej na temat Dnia Ratownictwa Medycznego.

Refundacja

Zapoznaj się z zasadami refundacji i ustalania poziomu odpłatności. Sprawdź najnowszą listę leków refundowanych. Skorzystaj z informatora o lekach refundowanych.

---
czytaj więcej
powrót do góry