Mobilne Logo Ministerstwa Zdrowia

22.11.2017

Ministerstwo zdrowia wspiera walkę z otyłością w miejscu pracy

---

Jak prowadzić profilaktykę otyłości w miejscu pracy i jak nadwaga wpływa na pracę zawodową? Odpowiedzi na te pytania zawierają filmy edukacyjne przygotowane przez Krajowe Centrum Promocji Zdrowia w Miejscu Pracy. Nagrania sfinansowało Ministerstwo Zdrowia w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020.

 

Zobacz film edukacyjny: Praca zawodowa a nadwaga i otyłość pracowników 

Film ukazuje, w jaki sposób praca zawodowa może przyczyniać się do wzrostu ryzyka zachorowania na otyłość. Pokazuje też jak pracodawcy i menadżerowie mogą przeciwdziałać problemom wynikającym z nadwagi i otyłości personelu. Omawia korzyści, jakie zyskuje firma realizująca profilaktykę otyłości wśród swoich pracowników.

 

Zobacz film edukacyjny: Społeczne czynniki ryzyka nadwagi i otyłości oraz ich profilaktyka w zakładzie pracy 

Film ukazuje, skąd bierze się otyłość i jakie czynniki społeczne wpływają na jej powstawanie. Przedstawia rozwiązania, które można wprowadzić w zakładach pracy, by ograniczać przeszkody oraz tworzyć zachęty do zdrowego odżywiania się i aktywności fizycznej. Pokazuje, jak ułatwiać pracownikom prozdrowotne wybory. Omawia zasady realizacji programów promocji zdrowia w zakładach pracy i główne czynniki ich sukcesu.

Filmy przygotowało Krajowe Centrum Promocji Zdrowia w Miejscu Pracy, Instytut Medycyny Pracy im. prof. J. Nofera w Łodzi w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020.

 

Otyłość jako problem gospodarczy

Eksperci szacują, że do 2030 r. jedna na trzy osoby dorosłe w Polsce będzie chorować na otyłość. Przekłada się to m.in. na niższą produktywność, która wynika z gorszego stanu zdrowia i częstszych nieobecności w pracy. Otyłość zwiększa także ryzyko przedwczesnego zakończenia aktywności zawodowej.

Szczegółowe informacje dotyczące promocji zdrowia w miejscu pracy znajdziesz na stronie Krajowego Centrum Promocji Zdrowia w Miejscu Pracy.

Refundacja

Zapoznaj się z zasadami refundacji i ustalania poziomu odpłatności. Sprawdź najnowszą listę leków refundowanych. Skorzystaj z informatora o lekach refundowanych.

---
czytaj więcej
powrót do góry