Mobilne Logo Ministerstwa Zdrowia

24.07.2014

Minister zdrowia o zakończeniu prac parlamentarnych nad pakietami kolejkowym i onkologicznym

---

Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz poinformował, że zakończyły się prace parlamentarne nad pakietami kolejkowym i onkologicznym. Na konferencji zorganizowanej 24 lipca 2014 r. w Sejmie podziękował posłom i senatorom, którzy pracowali nad wprowadzaniem zmian, za ich pomoc i zaangażowanie w to, aby ustawy zostały przyjęte jak najszybciej.

Minister podkreślił, że zakończenie prac w wyznaczonym terminie było bardzo ważne, ponieważ są to duże zmiany ustawowe i wymagają przygotowania – m.in. Narodowego Funduszu Zdrowia.

Główne założenia nowych przepisów to poprawa dostępu do specjalistów dla wszystkich pacjentów oraz uprzywilejowanie pacjentów onkologicznych. Bartosz Arłukowicz zaznaczył, że limity finansowe w leczeniu onkologicznym zostaną zniesione, ale szpitale będą musiały dotrzymywać terminów szybkiej diagnozy i szybkiego leczenia. Omówił także krótko inne zmiany, które wejdą w życie od 1 stycznia 2015 r.

Obecnie ustawy z pakietów kolejkowego i onkologicznego czekają na podpis prezydenta.

Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz podziękował posłom i senatorom zaangażowanym w prace nad pakietami kolejkowym i onkologicznym. Od lewej prelegenci: minister zdrowia Bartosz Arłukowicz, senator Alicja Chybicka, senator Rafał Muchacki.

Refundacja

Zapoznaj się z zasadami refundacji i ustalania poziomu odpłatności. Sprawdź najnowszą listę leków refundowanych. Skorzystaj z informatora o lekach refundowanych.

---
czytaj więcej
powrót do góry