Mobilne Logo Ministerstwa Zdrowia

17.10.2014

Krajowe Obchody Dnia Ratownictwa Medycznego

---

W poniedziałek 13 października odbyły się krajowe obchody Dnia Ratownictwa Medycznego. W tym roku zorganizowała je Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie wspólnie z marszałkiem województwa warmińsko-mazurskiego Jackiem Protasem. Podczas uroczystości w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej zostały wręczone m.in. Medale za Długoletnią Służbę, odznaczenia Zasłużony dla Służby Zdrowia oraz Nagroda Ministra Zdrowia im. bł. Gerarda.

W obchodach wzięli udział podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Cezary Rzemek, władze rządowe i samorządowe, przedstawiciele środowiska medycznego oraz goście z całego kraju.

Tegorocznymi laureatami Nagrody im. bł. Gerarda przyznawanej za wybitne osiągnięcia w ratownictwie medycznym zostali:

  • w kategorii: osobowość systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne – Robert Sowiński, lekarz systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne, autor opracowania innowacyjnego sposobu zabezpieczenia biegów masowych oraz programu szkoleń zespołów dwuosobowych.
  • w kategorii: osoby i instytucje wspierające system Państwowe Ratownictwo Medyczne – Centrum Leczenia Hipotermii Głębokiej przy Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II .

Dzień Ratownictwa Medycznego jest obchodzony od 2006 r. Jest to doskonała okazja, aby podziękować osobom, które na co dzień, niosąc pomoc, uznają za najwyższą wartość życie drugiego człowieka, za trud włożony w wykonywanie tej niezwykłej pracy, wymagającej poświęcenia, odpowiedzialności i empatii.

Refundacja

Zapoznaj się z zasadami refundacji i ustalania poziomu odpłatności. Sprawdź najnowszą listę leków refundowanych. Skorzystaj z informatora o lekach refundowanych.

---
czytaj więcej
powrót do góry