Mobilne Logo Ministerstwa Zdrowia

13.12.2016

Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła odwołanie w postępowaniu na zakup szczepionki przeciwko pneumokokom

---

Krajowa Izba Odwoławcza ogłosiła dziś orzeczenie w sprawie odwołania wniesionego przez PGF URTICA sp. z o.o. w postępowaniu na zakup i dostawę szczepionki skoniugowanej przeciwko pneumokokom dla dzieci (znak: ZZP-277/16).

Krajowa Izba Odwoławcza orzekła, że odwołanie zostaje oddalone.

Ogłoszenie orzeczenia pozwala na zakończenie postępowania przetargowego. To oznacza, że – zgodnie z decyzją ministra zdrowia – dzieci poddane obowiązkowym szczepieniom ochronnym przeciwko pneumokokom będą szczepione SYNFLORIX-em PCV10 . Umowa dotycząca  zakupu szczepionek zostanie podpisana jeszcze dzisiaj.

Producent jest zobowiązany do 20 grudnia dostarczyć wszystkie zakupione szczepionki do Centralnej Bazy Rezerw Przeciwepidemicznych. Będą one z niej dystrybuowane do powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych, tak by podmioty lecznicze mogły bez przeszkód szczepić przeciwko pneumokokom wszystkie dzieci urodzone po 31 grudnia 2016 r.

Refundacja

Zapoznaj się z zasadami refundacji i ustalania poziomu odpłatności. Sprawdź najnowszą listę leków refundowanych. Skorzystaj z informatora o lekach refundowanych.

---
czytaj więcej
powrót do góry