Mobilne Logo Ministerstwa Zdrowia

22.10.2015

Honorowi Krwiodawcy odznaczeni

---

Nieczęsto w Ministerstwie Zdrowia zdarzają się spotkania, które sprawiają nam taką przyjemność. Krwiodawcy, którzy oddali co najmniej 20 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość innych jej składników, zostali uhonorowani w uznaniu ich zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia.

Odznaczenia „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu” wręczyły wiceminister Anna Łukasik i dyrektor Narodowego Centrum Krwi Jolanta Antoniewicz-Papis.

Podczas uroczystości wiceminister Łukasik podkreśliła, że dzięki bezinteresownej pomocy Dawców Krwi lekarze każdego dnia ratują czyjeś życie: „medycyna rozwija się w niesamowitym tempie, przeprowadzamy w szpitalach zabiegi z użyciem najnowocześniejszych zdobyczy techniki, ale krwi potrzebnej ofiarom wypadków czy pacjentom potrzebującym skomplikowanych operacji nie da się wyprodukować”. Podziękowania za pracę na rzecz upowszechniania idei honorowego krwiodawstwa usłyszeli także przedstawiciele Klubów Honorowych Dawców Krwi.

Dyrektor Antoniewicz-Papis również podziękowała Krwiodawcom za ich szlachetną postawę i podkreśliła, jak ważną rolę pełnią w niesieniu pomocy potrzebującym. „Mając na co dzień do czynienia ze służbą krwi, z problemami pacjentów i lekarzy, wiem, że bez Państwa naprawdę wielu osób nie dałoby się uratować” – dodała.

Uroczystość rozdania odznaczeń uświetnił występ artystów z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie.

Refundacja

Zapoznaj się z zasadami refundacji i ustalania poziomu odpłatności. Sprawdź najnowszą listę leków refundowanych. Skorzystaj z informatora o lekach refundowanych.

---
czytaj więcej
powrót do góry