Mobilne Logo Ministerstwa Zdrowia

10.10.2014

Dzieciństwo bez próchnicy. Bezpłatne szkolenie dla lekarzy pediatrów

---

Zapraszamy lekarzy pediatrów do udziału w szkoleniu Edukacja prozdrowotna rodziców i dzieci jako metoda przeciwdziałania chorobom jamy ustnej. To część projektu „Dzieciństwo bez próchnicy”, finansowanego ze środków Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy oraz ze środków ministra zdrowia.

Celem szkolenia będzie zapoznanie uczestników z prawidłowymi zasadami higieny i profilaktyki stomatologicznej dzieci do 2 roku życia. Poprowadzą je specjaliści w zakresie stomatologii dziecięcej. Uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe, materiały edukacyjne dla rodziców oraz certyfikat ukończenia szkolenia.

Szkolenie odbędzie się 6 listopada 2014 r. w godzinach 15.00 – 19.00 w Ośrodku Szkoleniowym AS-BUD, al. Jerozolimskie 44 w Warszawie.

Organizatorami są Warszawski Oddział Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego oraz Uniwersytet Medyczny w Poznaniu.

Aby wziąć udział w szkoleniu należy przesłać wypełniony formularz zgłoszeniowy na adres:

Biuro Projektu Dzieciństwo bez próchnicy

Centrum Biologii Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu

ul. Rokietnicka 8

60-806 Poznań

Termin przesłania zgłoszeń mija 24 października 2014 r. Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

Przypomnijmy, że projekt KIK 33 „Dzieciństwo bez próchnicy” to ogólnopolskie przedsięwzięcie, realizowane przez 9 uczelni medycznych. Jego celem jest poprawa stanu zdrowia jamy ustnej najmłodszych dzieci poprzez działania edukacyjne skierowane do dzieci, rodziców, nauczycieli i wychowawców oraz lekarzy pediatrów, pielęgniarek i położnych.

Refundacja

Zapoznaj się z zasadami refundacji i ustalania poziomu odpłatności. Sprawdź najnowszą listę leków refundowanych. Skorzystaj z informatora o lekach refundowanych.

---
czytaj więcej
powrót do góry